NECDET ÖZDEMİR

 

 

1986 yılında Malatya ili Akçadağ ilçesinde doğdu.

 

İlköğrenimini ve Liseyi Malatya`da tamamladı. 2004 yılında Ankara Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunu, 2008 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi.

 

Maliye Bakanlığı'nda bir süre Vergi Denetmen Yardımcısı olarak çalıştıktan sonra, 2010 yılında, İçişleri Bakanlığı'nca açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Van Kaymakam Adayı olarak mesleğe intisap etti.

 

Van İlinde Valilik stajını, Kahramanmaraş-Elbistan İlçesinde Refiklik stajını, Mardin- Midyat ilçesinde teftiş stajını tamamladı. Bir süre Gaziantep-Araban ilçesinde vekil kaymakam olarak görev yaptı.

 

Yurt dışı stajı çerçevesinde gönderildiği Amerika Birleşik Devletleri'nde bir yıl süreyle Rutgers- The State University of New Jersey'de ingilizce dil eğitimi aldı. Dil eğitiminin yanısıra ABD'de Kamu yönetimi ile ilgili olarak çeşitli kamu kurumlarında incelemelerde bulundu. New York Başkonsolosluğu'nda ve BM nezdindeki Türkiye Daimi Temsilciliği'nde kısa süreli staj programına katıldı. Yurda dönüşünün akabinde Tokat ili Artova ilçesinde bir süre kaymakam vekilliği görevinde bulundu.

 

28.06.2014 - 16.12.2016 tarihleri arasında Yeşilova Kaymakamlığı yapmıştır. 

 

01 Aralık 2016 tarihli ve 2016/861 sayılı Müşterek Kararname ile ilçemize atanan Kaymakamımız Sayın Necdet ÖZDEMİR 28.12.2016 tarihinde ilçemizdeki görevine   başlamıştır. Özdemir, iyi derecede İngilizce bilmektedir.