Personel durumları:  Beyağaç Belediyesi  9 memur ve 14 daimi işçisi ile hizmet vermektedir.

        İmar Planı: İlçemizin imar  planı mevcut olup, olmayan kısımları için hali hazır haritası tamamlanmıştır. İlave imar planı çalışmaları devam etmektedir.

        Alt Yapı Tesisleri:  İmar planı dahilinde mevcut yolların asfaltlama işi yapılmıştır. İmara göre elzem görülen kısımlarında yeni yolların açılması çalışmaları devam etmektedir. Sel sularından etkilenen bölgelere de parke taşı ile kaplama yapılmaktadır. Temizlik hizmetleri özelleştirilmiştir. Belediyemiz 2007 yılı içersinde Kültür ve Turizm Bankalığı tarafından turizm öncelikli belediye kapsamına alınmıştır.

        Belediye Hizmetleri: 2007 ve 2008 Yıllarında Mahallelere Hizmet Götürme birliği ile işbirliği içerisinde Beyağaç İlçesi Topuklu Yaylası çevre düzenlemesi ve mesire   alanı tamamlanmıştır.  diğer sosyal gereksinimlerin yapımı devam etmektedir. 2008 Yılı içerisinde Gençlik Spor Genel Müdürlüğü tarafından  yapılan yardım ve  belediye imkanları ile  Halı saha ve basketbol sahası  yapımı gerçekleştirilmiştir. İller Bankası tarafından kanalizasyon projesi tamamlanmış olup 2008 yılı içerisinde 300.000,00 TL  iller bankasında kredi kullanılarak,   Çevre ve Orman Bakanlığından 100.000 ,00TL yardım alınarak  toplam 36 km’lik kanalizasyon  inşaatının %40’i tamamlanmıştır. Yapım Çalışmaları devam etmektedir. Zafer Mahallesi, Dambozuğu Mevkiindeki Alan, Eksere Orman İşletme Müdürlüğünden kiralanarak Güreş Alanı olarak tasarlanmış ve yapım işi bitirilmiştir. Güreş Alanında her yıl geleneksel olarak, Mayıs Ayının son Pazar günü, Kırkpınar Baş Pehlivanı hemşehrimiz Hüseyin ÇOKAL adına yağlı pehlivan güreşleri düzenlenmektedir. Ayrıca Güreş Alanında halkımızın, günü birlik piknik, nişan, düğün vb. merasim ihtiyaçları da karşılanmaktadır. Belediyemiz tarafından yapılmakta olan Kanalizasyon alt yapı yapım çalışmaları, öncelik sırasına göre kısmi olarak devam etmektedir. 6360 Sayılı Kanunla Büyükşehir İlçe Belediyesi olmamız nedeniyle Su ve Kanalizasyon hizmetleri Deski tarafından devam etmektedir.

        Yol bakım ve onarım işleri devam etmekte olup, Cumhuriyet ve Çamlık Mahalleleri ana yolu ve diğer mahalle arası yolların alt yapı çalışmaları yapılmak suretiyle toplam 160.000 M2 sathi kaplama asfaltlama yapılmıştır. 6360 Sayılı Kanunla Büyükşehir ilçe Belediyesi olmamız nedeniyle köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerindeki yol ve asfalt yama işlemleri Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyesinin koordineli olarak çalışmalarıyla devam etmektedir. 

Mahalleler:

      a)  İlçemize bağlı mahalle sayısı                            :  15’dir.

      b)  Elektriksiz mahalle sayısı                                 :  Yoktur.

      c)  Yeterli içme suyu bulunmayan mahalle sayısı  : Yoktur.